Промова в Апеляційному суді Донецької області щодо права меломанів прослуховувати музику

Аватар пользователя kollarov

Протягом 10 (десяти) років відповідачі, своїми діями, а саме використанням звуковідтворювальної апаратури в межах подвір’я де вони постійно мешкають і у спосіб чутний мені та моїм батькам на нашій території у нашому будинку, регулярно і свідомо, примушують нас прослуховувати їх, відповідачів, музику, чим порушують моє право на свободу слухати те що хочеш, коли хочеш, скільки хочеш, як хочеш і чи слухати взагалі; право на відпочинок у той спосіб яким хочеш, ані прослуховуванням шуму у вигляді музики, який постійно нав’язують відповідачі; право на спілкування з близькими та друзями коли хочеш, ані коли відповідачі фізично не заважають своєю музикою; право на вільне пересування в межах власного маєтку, ані тільки там де вимушений ховатись від музики відповідачів; права на сон, коли хочеш та коли це потрібно, ані коли відповідачі не примушують слухати музику; право займатись науковою діяльністю, замість прослуховування музики відповідачів, що унеможливлює будь-яку концентрацію; право вчитись, зокрема вивчати та вдосконалювати іноземну мову, що необхідно мені з професійної точки зору і що неможливо реалізувати одночасно із прослуховуванням музики відповідачів, а також порушують тотожні права і свободи моїх батьків, роблять наше проживання у власному будинку нестерпним.

Факти використання відповідачами звуковідтворювальної апаратури підтверджуються матеріалами справи, поясненнями відповідачів, письмовими доказами, поясненнями свідків (наводяться відповідні дані).

При використанні звуковідтворювальної апаратури, відповідачі повинні дотримуватись санітарного законодавства, а саме не перевищувати рівнів шуму встановлених санітарними нормами (п. 3 ч. 1 ст. 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та ч. 3 ст. 21 Закону України «Про охорону атмосферного повітря») та не виставляти звуковідтворювальну техніку у відкриті вікна (п. 4.5 Санітарних норм допустимої гучності звучання звуковідтворювальних і звукопідсилювальних пристроїв) не говорячи вже про її використання на відкритому майданчику, чим по своїй суті є подвір’я відповідачів. Втім, це аж ніяк не означає, що Закон дає право відповідачам поширювати їх, відповідачів, музику на нашу територію, примушуючи нас прослуховувати цю музику у себе вдома. Гіпотетичне виконання відповідачами своїх обов'язків не може бути ані виправданням, ані підставою для порушення наших прав. Водії транспортних засобів зобов'язані дотримуватись правил дорожнього руху, однак це не дає їм права обливати брудом пішоходів наїжджаючи на калюжі.

Відповідачі мають повне право користуватись звуковідтворювальною апаратурою з 8:00 години ранку до 22:00 години вечора, а при певних умовах і в нічний час (ч. 3 ст. 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»), але це аж ніяк не означає, що відповідачі мають право примушувати мене і моїх батьків прослуховувати їх, відповідачів, музику на нашій території. Ми знаходимось у себе вдома і в праві самі вирішувати яку музику, коли і скільки часу нам слухати і чи слухати взагалі. Відповідачі мають право користуватись водогоном, але це не дає їм права обливати мене і моїх батьків водою.

Відповідачі мають право користуватись всіма, дозволеними законом, благами цивілізації в тому числі звуковідтворювальною апаратурою, адже використання цієї апаратури є дія направлена на реалізацію права власності (ст. 41 Конституції України та ст. 319 Цивільного кодексу України) і права на вільний розвиток особистості (ст. 23 Конституції України та ст. 300 Цивільного кодексу України) і це, аж ніяк, не означає, що Закон дає право відповідачам примушувати мене і моїх батьків прослуховувати їх, відповідачів, музику на нашій території. Реалізація відповідачами своїх прав неповинна завдавати шкоди нашим правам та свободам, погіршувати екологічну ситуацію на нашій території (ст. 23, ч. 3 ст. 13, ч. 7 ст. 41 Конституції України та ч.ч. 5 і 7 ст. 319 Цивільного кодексу України). Право власності відповідачів на автомобіль не дає їм права збивати пішоходів.

Відповідачі повинні дотримуватись засад добросусідства, тобто завдавати найменше незручностей оточуючим. Це стосується і шумового забруднення (ч. 1 ст. 103 Земельного кодексу України). Натомість, примушуючи нас до прослуховування своєї музики на протязі від 4 (чотирьох) до 10 (десяти) годин кожного разу, відповідачі завдають якнайбільше незручностей, адже систематично порушують умови нашого проживання у власному домі, що заборонено Законом (ч. 6 ст. 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених постановою КМУ від 8.10.1992 р. №572).

Відповідачі неодноразово вказували нам заткнути вуха або поставити купол над будинком забувши про те, що це вони, відповідачі, поширюють на нашу територію те, що вони називають музикою. Так само, як відповідачі не мають права засмічувати наше подвір’я своїм сміттям, незалежно від складу і кількості цього сміття, так само у них немає і права засмічувати нашу територію своєю музикою, незалежно від її стилю, гучності, тривалості звучання та часу доби. Поширення звукових хвиль у повітрі, як прояв законів природи, не виправдовує дій відповідачів. Заливаючи комусь квартиру, людина не може уникнути відповідальності тільки тому, що вода потекла на нижній поверх через гравітацію. Винен той, хто «кран відкрутив», образно висловлюючись, або, за аналогією з музикою, відповідачі, які поширюють шум у вигляді музики на нашу територію. І не та людина, квартиру якої залили, повинна турбуватись про гідроізоляцію, а той, хто «кран відкрутив», повинен турбуватись про те, щоб його вода не потрапила до сусідів. Не ми повинні затикати вуха, ховатись в будинку, йти з двору, а відповідачі повинні припинити примушувати мене та моїх батьків прослуховувати їх, відповідачів, музику на нашій же території.

Дії відповідачів з примусу мене та моїх батьків прослуховувати їх, відповідачів, музику є, крім іншого, дрібним хуліганством відповідальність за яке передбачена ст. 173 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

Права однієї людини закінчуються там, де починаються права іншої. Відповідачі мають право використовувати звуковідтворюючу апаратуру для прослуховування музики, але це їх право закінчується там, де починається наше право жити у власному домі у визначений нами спосіб і така межа між нашими правами і правами відповідачів реально існує, це межа наших домоволодінь.

Подписка на комментарии Комментарии (2)

Аватар пользователя kollarov

Воспользуйтесь переводчиком: http://translate.google.com.ua/

Аватар пользователя resatsiv

Нипанятна,ниасилить чужые буквы...

RSS-материал